Musztarda na większe muskuły, lepsze samopoczucie i zdrowie!

Wiele osób nie wie, że posiada w swojej lodówce popularny środek anaboliczny o nazwie – musztarda. Pewnie wyda Wam się to dalece nierealne, ale badania naukowe mówią coś zgoła innego.


Otóż głównym składnikiem musztardy jest gorczyca, a ta zawiera w sobie substancję działającą jak steroid anaboliczny. Mowa tutaj o homobrasinolid.

Naukowcy z Uniwersytetu Stanowego Północnej Karoliny przebadali szczury laboratoryjne i podawali im doustnie ten roślinny steroid.  Homobrasinolid prowadził do zwiększenia masy mięśniowej oraz wydajności fizycznej przy ograniczonych skutkach ubocznych. Naukowcy mają nadzieję, iż wkrótce homobrasinolid stanie się skuteczną, naturalną oraz bezpiecznym środkiem w walce z chorobami degradującymi masę mięśniową, a dodatkowo pomorze zwiększyć wytrzymałość fizyczną sportowców.

Na koniec warto również zaznaczyć, iż gorczyca to szereg dodatkowych właściwości pro-zdrowotnych:
  • pomaga w niestrawności, zaparciach, stanach zapalnych;
  • działa moczopędnie, przeczyszczająco, przeciwzapalnie, antybakteryjnie;
  • poprawia ukrwienie, usprawnia pracę naszych narządów: serca, płuc, wątroby, żołądka, nerek, trzustki, jelit.


Podsumowanie.


Wyroby gorczycowe mogą być pomocne w wielu kwestiach takich jak wyniki sportowe, czy zdrowie. Najbardziej popularnym z takich wyrobów jest musztarda. Jedynie należy nadmienić, aby nie przesadzać ze spożyciem musztardy, ponieważ w dużych ilościach może być szkodliwa dla naszego żołądka.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

5 komentarzy “Musztarda na większe muskuły, lepsze samopoczucie i zdrowie!”