Metody do samokontroli osobistych celów sylwetkowych.

Metody do samokontroli osobistych celów sylwetkowych

Najważniejszą umiejętnością w każdym sporcie jest bez wątpienia znajomość swojego organizmu. Istotne jest tutaj poznanie specyficznych reakcji na określone żywienie, trening, czy odpowiednią ilość regeneracji. Jak wiemy pamięć nasza jest zawodna… Dlatego w takich miejscach nabywają znaczenia wszelkie metody mierzalne. Metody, które pozwolą efektywniej poznawać nasz organizm, a następnie na sucho umożliwiać skrupulatną analizę.

Od wieków najlepsi sportowcy, czy trenerzy mistrzów dzięki skrupulatnym notatkom dotyczącym diety, treningu, czy suplementacji mogli wywnioskować jakie rozwiązanie sprawdziło się znakomicie w osiągnięciu celu, a jakiego należy się wystrzegać. Dlatego dzisiaj chciałbym skupić się na moich trzech metodach analizy, do których zaliczę: podsumowanie tygodniowe, tygodniową kartę pomiarów oraz dziennik treningu siłowego.
 
Każdy z tych sposobów niejednokrotnie pomógł mi przełamać osobiste zastoje sylwetkowe, jak również w sposób należyty prowadzić moich podopiecznych. Jedyny możliwy minus tych metod – to dyscyplina, której wielu osobom brak. Otóż nie każdy chce spędzać te kilkanaście minut, przy wypełnianiu jakiś dokumentów, a szkoda…
 
Poniżej przedstawię wspomniane metody / dokumenty, które możecie sobie pobrać z tej strony, wydrukować, a następnie do woli używać.

 Pobierz podsumowanie tygodniowe
klikając w zdjęcie możecie pobrać plik
 
Podsumowanie tygodniowe – stanowi rodzaj samokontroli, który wykonujemy raz na tydzień na czczo, po przebudzeniu i po toalecie. W pliku notujemy poszczególne dni, gdzie uwzględniamy kwestie diety, snu, treningu. Jest to rodzaj kontroli bieżącej, która powinna być wykonywana zaraz przed snem. Dzięki temu możemy realnie i obiektywnie spojrzeć na własną osobę. Pamiętajcie szczerość względem siebie to podstawa.
 
 Pobierz karta pomiarów tygodniowa
klikając w zdjęcie możecie pobrać plik
 
Osobista tygodniowa karta pomiarów – jest to metoda samokontroli polegająca na osobistym pomiarze antropometrycznym. Przykładowo, jeśli widzicie, że maleje Wam obwód bicepsa, a rośnie obwód brzucha to możecie być pewni, iż tracicie masę mięśniową, a zyskujecie tkankę tłuszczową. Stąd warto mierzyć się raz na tydzień i analizować wymiary.
 
 GYMRUN
klikając w zdjęcie przeniesiecie się do aplikacji GymRun
 
Dziennik treningu siłowego – osobiście używam aplikacji GymRun i dzięki temu nie bawię się w chodzenie z kartką po siłowni. Mam za to przy sobie smartfona, który informuje mnie na jakich ostatnio ciężarach ćwiczyłem, jakie miałem rekordy, jakie muszę wykonać ćwiczenia, czy też jakie zostawiłem notatki z ostatniej sesji. Polecam zainstalować aplikację i ocenić osobiście.

Podsumowanie.

Jeśli należycie do osób skrupulatnych, które chcą osiągać maksimum korzyści z diety, treningu, czy suplementacji – to pomyślcie nad powyższymi sposobami samokontroli. Uwierzcie mi, ale Wasz trud po kilku miesiącach powinien zaprocentować korzyściami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

3 komentarze “Metody do samokontroli osobistych celów sylwetkowych.”