Witaj serdecznie!
Myślisz, aby się wziąć za siebie, poprawić sylwetkę i stan zdrowia? Trafiłeś idealnie, ponieważ właśnie w tym mogę Ci pomóc. Trener personalny Warszawa - trener indywidualny, na którym możesz polegać! Gwarantuję rzetelne wsparcie z zakresu treningu i diety - pomogę Ci schudnąć, zbudować imponującą muskulaturę i poprawić stan zdrowia. Trener osobisty, którego szukasz to ważna sprawa, dlatego zachęcam byś przeczytał więcej na mój temat tutaj -> Dobry trener personalny Albert Kośmider. Zachęcam też do kontaktu - chętnie opowiem jak pracuję oraz wysłucham, jakiego wsparcia potrzebujesz.
Trener personalny Albert Kośmider

kom. 665 553 214
email. albert.kosmider@gmail.com
Zapraszam!

środa, 22 kwietnia 2015

Sposób pracy z obciążeniem w treningu siłowym w sportach sylwetkowych

Prostowanie przedramion z linką wyciągu górnego

Trening w sportach sylwetkowych powinien opierać się na prawidłowej relacji pomiędzy ćwiczącym, a obciążeniem. Wbrew pozorom nie mam na myśli tutaj samego doboru wartości ciężaru. Chcę w tym miejscu zwrócić uwagę na sam sposób podnoszenia obciążenia.Trening siłowy kształtujący sylwetkę powinien opierać się na jak najlepszym czuciu ćwiczonych mięśni. Tym samym praca z określoną grupą mięśniową powinna odbywać się w taki sposób, aby mięsień odpowiednio się męczył. Można wyjść krok dalej i stwierdzić, iż musimy tak kombinować na treningu, aby grupa ta została jak najbardziej przemęczona.


Prawidłowa relacja "obciążenie - podnoszenie" jako element, na który nie zwraca uwagi wielu początkujących.Jestem przekonany, iż sami wielokrotnie widzieliście osoby ćwiczące w omówiony nieprawidłowy sposób. Najprostszym przykładem może być prostowanie przedramion z linką wyciągu górnego na triceps
(https://www.youtube.com/watch?v=_OcnVgF5iWs). Pierwszą fazą, czyli pozytywną ćwiczenia jest ściąganie linki do ciała (łokieć przypięty do tułowia). Druga to faza negatywna, gdzie cofamy z powrotem przedramiona do punktu wyjścia. Niestety dla wielu osób ta ostatnia faza ćwiczenia nie jest istotna i tym samym pozwalają, że to ciężar cofa rękę ruchem szarpiącym. Prawidłowo wykonane ćwiczenie powinno odbywać się w taki sposób aby oporować ciężar i pokazać "mu" kto jest panem. Dzięki temu mięsień pracuje w obu fazach, co zapewnia znacznie lepsze rezultaty. Ćwiczeń takich jest wiele, w których namacalnie można stwierdzić, iż ktoś zapomina o określonej fazie ćwiczenia.

W związku z tym warto wiedzieć, iż trening siłowy to nie tylko faza pozytywna ale też równie ważna faza negatywna. Przykładowo - b
ardzo szybkie podnoszenie ciężaru sprzyja budowaniu siły eksplozywnej. Stosowanie wolnych powtórzeń zwłaszcza sprzyja uzyskaniu wzrostu masy mięśniowej. Jest to spowodowane większym zaangażowaniem włókien mięśniowych, których napięcie się zwiększa i tym samym powodujemy więcej mikrourazów. Przy prawidłowej regeneracji sprawia to, że większa część danego mięśnia zostaje pobudzona do wzrostu.

Jak widzicie jest to kolejny element, z którym można eksperymentować.

1 komentarz:

Każdy Wasz komentarz jest dla mnie bardzo cenny. Jednakże bez zastanowienia usuwam wszelkie reklamy oraz spam.