Soda oczyszczona – pomoc w odkwaszeniu organizmu

soda oczyszczona

Dziś małe i krótkie info szczególnie przydatne dla osób żywiących się w sposób nieprawidłowy. Otóż jedną z częstych przypadłości wśród wspomnianej grupy ludzi jest zakwaszenie organizmu. 


Stan zakwaszenia organizmu pojawia się w momencie stosowania diety bogatej w produkty mięsne i mleko (produkty kwasotwórcze), a ubogiej w warzywa i owoce (produkty zasadotwórcze). Dochodzi w takim momencie do zachwiania równowagi kwasowo-zasadowej. Organizm w danym momencie charakteryzuje się kwaśnym odczynem ph, co sprzyja powstawaniu wielu schorzeń, poczynając od zgagi, bólach głowy i na nowotworach kończąc.

Równowaga kwasowo-zasadowa


Myśląc w sposób racjonalny – powinniśmy skupić się na prawidłowym żywieniu oraz odpowiedniej aktywności fizycznej, aby zabezpieczyć powstaniu zakwaszenia organizmu.
Jeżeli już znajdujemy się w wspomnianym negatywnym stanie, to powinniśmy zrobić wszystko co w naszej mocy, aby wrócić na dobrą ścieżkę żywienia. W takim też momencie możemy wspomóc się sodą oczyszczoną, która jest mocno zasadowa.


Pewnie w tym miejscu zastanawiacie się jakie mogą być objawy zakwaszenie organizmu?


Objawów może być bardzo wiele np.:

  • infekcje bakteryjne, częste przeziębienia;
  • niski poziom energii;
  • bóle głowy, mięśni, czy nawet kręgosłupa;
  • sucha skóra, pryszcze, zaczerwienienia na twarzy;
  • zawroty głowy;
  • słaba koncentracja i pamięć;
  • wahania nastroju;
  • nawet łatwiejsze zapadanie na nowotwory.

Bezpośredni sposób na sprawdzenie, czy jesteśmy zakwaszeni. To zbadanie Ph moczu, np papierkami lakmusowymi.
Dużo szczegółów na ten temat macie tutaj (otwórzcie sobie pdf’y z linka):
http://drjacobsmedical.pl/pl/p/Papierki-lakmusowe-120-sztuk/128


Soda wspomoże odkwaszanie.


Soda oczyszczona powinna być dodatkiem w momencie już wystąpienia objawów zakwaszenia organizmu. Należy jednak pamiętać, że pomimo, iż jest bezpieczna, to w literaturze medycznej były przypadki pojawienia się skutków ubocznych w wyniku jej nadmiernego spożycia:
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/8285975
Stąd podstawą w dalszym etapie odkwaszania jest prawidłowe żywienie z dostateczną ilością produktów zasadowych jak np. warzyw.
Sodę możemy zastosować jedynie w taki sposób: 1 łyżeczka sody na 1 filiżankę ciepłej wody. Spożywamy ją przez 3 dni, 2 razy dziennie. Po tym okresie następuje totalne jej odstawienie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

4 komentarze “Soda oczyszczona – pomoc w odkwaszeniu organizmu”