Sylvester Stallone – sylwetka fit niezależnie od wieku

Stallone transform

Ciało Sylwestra Stallone – początek.

Stallone po raz pierwszy dostał natchnienia do wykonywania ćwiczeń i żywienia, gdy zobaczył Steve’a Reevesa (byłego Mr Universe) w Herkulesie.
Dziś Sylvester Stallone jest inspiracją dla wielu ludzi, którzy dążą do poprawy ich sprawności fizycznej, siły woli i determinacji. Najlepszym przykładem formy jaką prezentował są filmy: Rocky III, Rocky IV, Rambo II, Rambo III. 
Aby uzyskać chudy wygląd do filmu “Ucieczka do zwycięstwa”, Sylwester jadł tylko 200 kalorii dziennie, które pochodziły głównie z białka. Przygotowując się do Rocky III, Sly zaczynał dzień od 2 mil joggingu, a potem od razu wykonywał 18 rund sparingów, dwie godziny ciężarów oraz skakankę. Po wspomnianej aktywności schodził się zdrzemnąć. Do tej roli Stallone zmniejszył ciężar ciała z 72 kg do zaledwie 70 kg. Jego żywienie przez pryzmat naszych obecnych czasów uznane byłoby za szalone. Otóż spożywał 10 białek ja, pieczoną grzankę raz dziennie oraz kawałek owocu. Dodatkowo pił bardzo duże ilości kawy. Ta bardzo rygorystyczna dieta powodowała u aktora zawroty głowy oraz uczucie ciągłego zmęczenia. 
W następnym okresie Stallone podjął współpracę z kulturystą i 2 krotnym Mr. Olimpia Franco Columbu. Razem w 6 tygodniu zbudowali około 5 kg masy mięśniowej. Kiedy zaczynali Sly miał 112 cm w klatce piersiowej. Na koniec w piersi miał prawie 127 cm. Ramiona wzrosły z 42 cm do 46 cm. Stallone był teraz wielki, twardy i bardziej muskularny. Do następnego filmu Rocky IV Sly zdołał osiągnąć 79,5 kg wagi ciała.
Franco opracował program Stallone w oparciu o dwa treningi w ciągu dnia:
Poniedziałek / środa / piątek
Rano: Klatka piersiowa, plecy, brzuch
Po południu: ramiona, ręce, brzuch
Wtorek / czwartek / sobota
Rano: Łydki, uda
Po południu: tylne mięśnie bark, ramion, brzuch.
Stallone Columbu

Obecne metody żywieniowe Sylwestra.

Chociaż Sly, aby schudnąć stosował ekstremalne metody dietetyczne to sam uważa, że najlepszym sposobem, aby schudnąć i zachować zdrowie są zrównoważone odżywczo posiłki oraz regularne ćwiczenia.
Cytując Jego słowa: “Wstaję rano o 7:30. Pierwsze, co to piję szklankę płynnych aminokwasów. Około 07:45 mam śniadanie – lekkostrawne pokarmy. Na przykład, dwa jajka, cztery figi i chleb tostowy pumpernikiel. Odpoczywam 1 godzinę i 15 minut, aby dać czas żywności do strawienia. Następnie około 9 rano jestem w siłowni.(…)
Mam obiad około 12:30. Typowy obiad to: sałatki, kurczak bez skóry, figi i jagody, kilka kromek ciemnego chleba. Oprócz kurczaka i ryb, od czasu do czasu lubię zjeść cielęcinę. Wszelkie mięso jem po prostu przygotowane i bardzo chude. Zazwyczaj staram się trzymać z dala od czerwonego mięsa i jem je raz w tygodniu (…) Biorę również dwie łyżki octu z jabłek cedrowych, który ma 19 zasadniczych składników mineralnych.” 
Stallone
Stallone wierzy w to, co twierdził starożytny grecki filozof Platon: „Aby człowiek był w pełni rozwinięty, musi budować umysł i ciało równocześnie.”

A Wam jak podoba się sylwetka Sylwestra ?

Artykuł luźno napisany na podstawie strony http://www.sylvesterstallone.com/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

5 komentarzy “Sylvester Stallone – sylwetka fit niezależnie od wieku”